28. 3. 2018

Kroje a trička

ODDÍLOVÉ TRIČKO – MODRÉ (POVINNÉ)

• Trička dětská jsou ve velikostech 6, 8, 10, 12 let, dámská XS, S, M, L, XL. Většinou si ale děti tak od 10 let už berou dámské S, aby jim déle vydrželo. Cena se odvíjí od počtu kusů, minule stálo dětské 138 Kč a dámské 158 Kč plus se platí paušálně 100 Kč za přípravu stroje.
  • Je možné objednat i jiné oblečení a vybavení dle zájmu na JUNshop

Kroj (povinný)

• Kroj je naším slavnostním oblekem na všechny důležité skautské rituály (táborové nástupy, světluškovský a skautský slib, závěrečný oheň a další slavnostní chvíle).
  • V kroji se dítě cítí členem skupiny – je to způsob, jak navenek ukázat soudržnost a jednotu jak všech členů Junáka, tak dílčích skautských skupin (skautského oddílu, družiny…).
  • Na kroj se našívají různé symboly vyjadřující zvládnutí těžkých úkolů, na které jsou děti hrdé – kroj jim dá možnost připomínat svoje úspěchy sobě a ukázat je i ostatním.
  • Skautský kroj je vlastně taková „nástěnka“, na které máme vyvěšené symboly skautské idey a ideálů, naši příslušnost ke skupině, naše zásluhy a naše výzvy. Doplňujeme tam aktuality a zobrazujeme tak náš osobní růst.

Jak na to?

1. Vyberte si kroj (1, 2 nebo 3) a oddílové tričko
  2. Napište Marušce (maruska.penkavy@skaut.cz): číslo kroje, velikost kroje a trička a zda chcete základní balíček nášivek za 180,- Kč (CZECH REPUBLIC, České Budějovice, 16, Pěnkavy, WAGGGS, WOSM)
  3.  Doneste peníze na  schůzku nebo je pošlete na účet: 2500650105/2010 a Maruška potom vše objedná a doručí